Młodzieżowa Akademia Filmowa 2023

Już 8 marca w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu rozpocznie się kolejna edycja Młodzieżowej Akademii Filmowej! Na zgłoszenia klas ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych czekamy do 7 marca.

Młodzieżowa Akademia Filmowa to projekt edukacyjny przygotowany przez doświadczonych filmoznawców z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Każdej projekcji towarzyszyć będzie powiązana z jej tematem prelekcja filmoznawcy i dyskusja po seansie, niektóre zaś zostaną poszerzone o spotkania z zaproszonymi gośćmi. Filmy wybrane zostały w taki sposób, by młodzi widzowie mogli dowiedzieć się zarówno czegoś o sztuce filmowej, jak i doświadczyć kina w taki sposób, by pobudzało ciekawość świata i pozwalało lepiej oraz głębiej spojrzeć na siebie i innych.

Program MAF-u wpisuje się w szeroko rozumiany rozwój kulturalny młodego widza poprzez umieszczenie prezentowanych filmów w szerszym kontekście związanym z innymi mediami i dziedzinami sztuki. Celem projektu jest kształtowanie świadomych, wrażliwych odbiorców, potrafiącym krytycznie spojrzeć na odbierane komunikaty audiowizualne. Pokazanie, że kino jak i inne media przy odpowiednim użytkowaniu mogą stać się prawdziwym „oknem na świat”, być przyczynkiem do poznawania ciekawych postaci i zgłębiania interesujących zagadnień.

Oferta Sokoła kierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program na rok szkolny 2022/2023 obejmuje 3 seanse dla każdej grupy wiekowej (jeden w miesiącu) w terminach: marzec – maj 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony