Na początek zwycięstwo sądeczan

Meczem SKSP Dunajec z GKPS Gorlice w Nowym Sączu rozpoczął się turniej siatkówki o mistrzostwo Małopolski kadetów. Sądeczanie, wspomagania przez liczną rzeszą kibiców odnieśli pewne zwycięstwo.

Turniej o mistrzostwo Małopolski kadetów

SKPS Dunajec Nowy Sącz – GKPS Gorlice 3:0 (25:9, 25: 23, 25:14)

Sędziowali: Marek Olszaniecki i Remigiusz Jarończyk.

SKPS Dunajec: Kucharski, S. Sobczyk, Boryniak, Szyszka, Wojtas, Gizicki, Legutko – libero oraz A. Sobczyk, Rokita, Bodziony, Janik.

GKPS: Bąk, Wal, Janusz, Gąsior, Zieliński, Zasowski, Kamiński – libero oraz L. Kozień, R. Kozień, Zawiślak, Wojcikiewicz.

Faworytem spotkania byli sądeczanie, którzy po jednostronnej grze pewnie wygrali 25:9. Zanosiło się na łatwy mecz. Tymczasem druga partia przyniosła zaciętą rywalizację. Łatwo odniesione zwycięstwo w pierwszym secie spowodowało, że zespół Łukasza Mężyka zaczął grać nonszalancko. Pojawiły się błędy w każdym elemencie gry. Na szczęście pod koniec seta sądeczanie znów zaczęli grać skutecznie co dało wygraną. Po krótkiej przerwie i rozmowie trenera zespołu z Nowego Sącza z zawodnikami, trzeci set znów przebiegał pod dyktando sądeczan, którzy pewnie pokonali rywali.

Zwycięstwo cieszy, ale gra mniej. Jeżeli gospodarze chcą odnieść sukces w turnieju, to w kolejnych meczach nie mogą sobie pozwolić na taką dekoncentrację.