XX Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Sądecczyzny – finał

Kolejny finalista XX Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Sądecczyzny to Dominik Kędzierski. Zawodnik uprawia jeździectwo i może pochwalić się sukcesami.

Miejsce zamieszkania (miejscowość):

Zubrzyk mała miejscowość w gminie Piwniczna Zdrój

Inne pasje obok sportu?

Wszystkie moje zainteresowania skupione są wokół jeździectwa i hodowli koni American Quarter Horse. Poza rozwojem i chęcią poszerzania wiedzy w zakresie pracy z końmi dużą część swojego czasu poświęcam na przegląd i analizę rodowodów koni AQH. Interesuje się łączeniem odpowiednich linii rodowodów.

Największy sportowy sukces w karierze?

Wygranie ogólnej klasyfikacji w zawodach pod patronatem organizacji NRHA CZECH w dwóch klasach (ROOKIE PROFESSIONAL SBH 5 Under Open)

Sportowe plany na 2023 rok?

Przygotowanie młodych koni do poziomu, który da mi możliwość ich pokazania na zawodach. Myślę, że również jest to odbycie kilku startów z ogierem RQH Redtobygay.

Od kiedy trenujesz swoją dyscyplinę?

Jeżdżę konno od dziecka, czyli od  ponad 20 lat, natomiast ze stylem western i treningiem koni w tej  dziedzinie jestem związany około 15 lat.

Kto był twoim pierwszym trenerem, a kto jest obecnie:

Pierwsze kroki na koniu stawiałem pod okiem swojego taty i myślę, że to on zaszczepił we mnie miłość do koni i jazdy konnej. Następnie gdy dotarło do mnie, że chciałbym rozwijać swoje umiejętności w westernie miałem możliwość  współpracować z Aleksandrem Jarmułą w Starych Żukowicach k. Tarnowa. Z Aleksandrem Jarmułą do dzisiaj utrzymujemy dobre relacje, jednak obecnie nasza współpraca nieco się zmieniła. Już nie tylko mogę zdobywać tam wiedzę i doświadczenie, ale sam chętnie dzielę się moimi umiejętnościami podczas zajęć z jego końmi. Na mojej drodze miałem również możliwość pracy z takimi trenerami jak Przemek Teneta czy Łukasz Czechowicz. Zarówno jeden i drugi otworzył mi umysł na zupełnie inne metody treningu. Poza stałą współpracą z nimi miałem możliwość szkolić się pod okiem zagranicznych trenerów podczas organizowanych klinik, byli to m. in. Steffano Ferri, Mirko Midili czy Sylvia Rzepka. Obecnie mogę obserwować pracę Łukasza Czechowicza w Ośrodku Roleski Ranch w Starych Żukowicach k. Tarnowa, co daje mi możliwość stałego rozwoju i przebywania w miejscu, które, śmiało można powiedzieć, stanowi jeden z najlepszych ośrodków w Polsce i  Europie.

Kto Cię zaprowadził na pierwszy trening, kto zaszczepił w Tobie ten sport?

Na pierwsze treningi odwoził mnie tata do Starych Żukowic k. Tarnowa. Jak już wcześniej wspomniałem to on zaczepił we mnie tą pasję. Mieliśmy w domu konie. Moi bracia również jeździli konno, jednak w stylu klasycznym. Wiedziałem, że chcę jeździć, ale cały czas szukałem czegoś co mnie naprawdę zainspiruje. I właśnie tak udało mi się odkryć western. Jak tylko zobaczyłem pracę w tym stylu wiedziałem, że jest to coś, co chcę w życiu robić. Moje początki westernu przed pierwszymi treningami z Aleksandrem Jarmułą skupione były na czytaniu  westernowych książek, poradników, gazet, następnie oglądaniu nagrań na płytach CD. I tak powoli zagłębiając się w ten styl miałem możliwość poznawać coraz większą ilość osób związanych z westernem, a tym samym doświadczać nowych umiejętności.

Twój sportowy cel?

Moim marzeniem jest możliwość startów na koniach swojej hodowli oraz pokazywanie się na większych europejskich arenach, jeśli udałoby się połączyć jedno i drugie, to byłoby spełnienie jednego z większych marzeń.

Czy jest ktoś komu chciałbyś podziękować?

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i dopingują w dążeniu do celu, a jest ich wiele. Jednak szczególnie chciałbym podziękować mojej żonie Natalii za jej wsparcie, na które zawsze mogłem i mogę liczyć, zarówno w tych dobrych i szczególnie w tych trudniejszych chwilach. Bardzo dziękuje właścicielowi konia na którym miałem możliwość startować w ostatnim sezonie, dziękuję Jakub Nieć za zaufanie i możliwość rozwoju, to dzięki takim osobom jak Ty mam szanse na rozwój i osiąganie celów.

Dziękujemy za rozmowę.

Stowarzyszenie Dla Miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony