Nowosądecka fonoteka coraz bogatsza

Do Powiatowej Fonoteki trafił kolejny, tym razem dwupłytowy album CD. To już 174 płyta nagrana w naszym Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Tym razem krążki zawierają nagrania pieśni religijnych w wykonaniu chóru ze Strzygańca i chóru z Brzeznej.

– Dzięki nagrywaniu pieśni tradycyjnych chórów i zespołów regionalnych, zachowujemy je dla przyszłych pokoleń i ocalamy naszą kulturę od zapomnienia – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dzięki temu, że istnieje Fonoteka Powiatowa, w jednym miejscu mamy zgromadzone nagrania z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Cieszę się, że zespoły i grupy regionalne korzystają z możliwości nagrywania płyt w profesjonalnym studio w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.

Chór ze Strzygańca obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Pomysłodawcą nagrania płyt z pieśniami religijnymi był Czesław Mordarski – organista z kościoła w Brzeznej i na Strzygańcu.

W spotkaniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu wzięli udział m. in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury Krzysztof Szewczyk oraz dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Płyty zostały wydane w ramach prowadzonej pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony