Pewna wygrana sądeczanek

W drugiej lidze koszykówki kobiet zespół UKS Żak Nowy Sącz rozegrał trzeci mecz i była to druga wygrana. Dzięki zwycięstwu sądeczanki prowadzą w tabeli, ale nie wszystkie mecze zostały jeszcze rozegrane.

II Liga kobiet

III Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – SPZ WJM Gmina Krasne 72:42 (18:10, 19:14, 21:5, 14:13)

Sędziowali: Piotr Haluch i Mariusz Nowacki.

UKS Żak: S. Kosakowska 15 (1×3), D. Kosakowska 14 (4×3), Michalczyk 13 (3×3), Nowak 7, Lipińska 6, Chatys 6, Sommer 6 (1×3), Orzeł 5, Skoczeń, Jakubczyk, Sowa.

SPZ WJM: Babieczko 13, Łabuńska 7, A. Wilk 6, Noworól 5, Kwiecień Żyradzka 4, Sakra 3, Syzdek, S. Wilk.

Gospodynie, zespół z Nowego Sącza od pierwszych minut meczu osiągnął przewagę dokumentując ją celnymi rzutami. Nie brakowało szybkich akcji, choć czasami zawodziła skuteczność. Do przerwy UKS Żakl prowadził 37:24. Trzeci kwarta to popis dobrej gry sądczanek, które zagrały mądrze w obronie zamieniając kontry na punkty. Celnymi rzutami za 3 punkty popisywały się Ola Michalczyk oraz Diana Kosakowska, a swoje „trójki” dorzuciły też Marytna Sommer oraz Sabina Kosakowska. Mając wysoką przewagę trener Leszek Obrzut dokonywał zmian na boisku dając szansę gry wszystkim zawodniczkom. Sądeczanki wygrał zasłużenie.