Podsumowanie świąt na drogach Sądecczyzny. Wzmożone działania drogówki będą kontynuowane do 8 stycznia

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących podczas świąt, policjanci apelowali do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a na drogach całego kraju zwiększono liczbę patroli. W okresie od 23 do 26 grudnia 2022 roku na Sądecczyźnie doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna.

Policjanci pełniący służbę na drogach zwracali szczególną uwagę na to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, udzielają pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo wyprzedzają oraz prawidłowo przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, ponieważ takie wykroczenia stanowią główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych na Sądecczyźnie. Funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

W okresie od 23 do 26 grudnia br. na drogach Sądecczyzny doszło do 22 zdarzeń drogowych (21 kolizji i 1 wypadku, w którym została ranna jedna osoba), a funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców prowadzących pojazdy po alkoholu.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia na terenie Sądecczyzny doszło do wypadków, również bez ofiar śmiertelnych, w których 3 osoby zostały ranne, 6 kierowców prowadziło pojazd w „stanie nietrzeźwości.

Policyjne działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na sądeckich drogach będą kontynuowane do 8 stycznia, by wszyscy kierowcy mogli bezpiecznie i bezkolizyjnie wkroczyć w Nowy 2023 Rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony