Porozumienie z leśnikami podpisane

Porozumienie z leśnikami podpisane

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym zostały podpisane porozumienia w sprawie nadzoru nad lasami. W spotkaniu wzięli udział szefowie nadleśnictw z naszego regionu.

– Dziękuję za tak dobrą dotychczasową współpracę i sprawowanie opieki nad lasami – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dziękuję również za wsparcie przy remoncie dróg prowadzących do lasów i na szlaki turystyczne.

W Powiecie Nowosądeckim jest 25 tysięcy hektarów lasów należących do osób prywatnych. Poszczególne Nadleśnictwa sprawują nad nimi nadzór.

– Właściciel lasu, chcąc dokonać wyrębu, nasadzeń czy zabiegów pielęgnacyjnych, może uzyskać fachową pomoc od leśników – mówi Stanisław Ryba, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Ale ma też obowiązki wynikające z ustawy i właśnie do leśników należy sprawdzanie, w jaki sposób są one wypełniane.

Porozumienie podpisali: nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz – Rafał Tokarz, nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna-Zdrój – Stanisław Michalik, nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa – Wojciech Kurzeja i nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice – Józef Legutko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony