Sądeccy policjanci ćwiczyli działania pościgowo – blokadowe, czyli „Zapora 2023″

Sprawdzenie procedur w praktyce oraz doskonalenie umiejętności i współdziałania – takie były główne cele ćwiczeń pod kryptonimem „Zapora 2023″, w których wzięli udział sądeccy policjanci.

Na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego przeprowadzono ćwiczenia, których celem było sprawdzenie w praktyce prowadzenia policyjnych działań pościgowo – blokadowych.- informuje Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Scenariusz zakładał, że policjanci otrzymali informację od pracownika jednej ze stacji paliw z terenu gminy Łososina Dolna, że nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w stronę Nowego Sącza.

Oficer dyżurny sądeckiej jednostki natychmiast skierował funkcjonariuszy w rejon ulicy Tarnowskiej w celu wystawienia posterunku blokadowego.

– Kierowca dotarł na teren miasta, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, staranował radiowóz i odjechał w stronę centrum. – dodaje Aneta Izworska. – Oficer dyżurny wdrożył procedury przewidziane w podobnych sytuacjach i przekazał wszystkim patrolom komunikat o uruchomieniu działań pościgowych na terenie Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. W ich efekcie kierowca osobówki został wkrótce zatrzymany, a działania pościgowo – blokadowe zakończone.

Podobne ćwiczenia są cyklicznie organizowane przez sądeckich policjantów, a ich celem jest m. in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony