Spółka NIK spłaca podwykonawców budowy stadionu!

Spółka NIK informuje, że uruchomiła pierwsze płatności dla podwykonawców zgłoszonych w ramach zaakceptowanych umów podwykonawczych, wobec których Grupa Blackbird nie regulowała należnych zobowiązań. Łączna kwota wypłat na dziś to 1 406 578,93 zł brutto.

– To pierwszy etap rozliczeń z podwykonawcami, którzy zostali prawidłowo zgłoszeni przez byłego już generalnego wykonawcę w ramach prac realizowanych na terenie inwestycji budowy Stadionu Miejskiego – wyjaśnia prezes spółki NIK Anna Xymena Majkrzak. – Pierwsze przelewy zostały zrealizowane jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Wypłacone środki pochodzą z zabezpieczonych przez spółkę NIK faktur, wystawionych przez Grupę Blackbird.

Kolejna transza wypłat na rzecz zgłoszonych podwykonawców będzie możliwa po otrzymaniu od byłego generalnego wykonawcy pełnej informacji, związanej z wykonaną inwentaryzacją.

– Spółka NIK dokona wnikliwej analizy przedstawionej dokumentacji i jeśli nie będzie zastrzeżeń formalnych, będziemy mogli uruchomić kolejne przelewy dla podwykonawców – dodaje Anna Xymena Majkrzak.

Prezes spółki jednocześnie podkreśla, że Nowosądecka Infrastruktura Komunalna nie może wypłacić zaległych należności wobec firm, które realizowały prace podwykonawcze, ale nie zostały oficjalnie zgłoszone przez Grupę Blackbird w ramach zaakceptowanych umów podwykonawczych. W tym przypadku firmy znajdujące się w podobnej sytuacji, powinny zwrócić się z roszczeniem do byłego generalnego wykonawcy, a w przypadku braku skuteczności takich działań, mają prawo wystąpić na drogę postępowania sądowego.

Źródło: NIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony