Starosta nowosądecki nagrodził kajakarzy górskich

Kajakarstwo górskie to od wielu lat jedyna dyscyplina sportowa na Sądecczyźnie, która może pochwalić się olimpijczykami. Zawodnicy KS Start Nowy Sącz zdobywają medale na wszystkich zawodach rangi mistrzowskiej. W uznaniu ich osiągnięć starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski nagrodził Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi zawodników i trenerów.

Złote Jabłka Sądeckie otrzymali:

Klaudia Zwolińska – olimpijka, multimedalistka, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Mistrzyni Świata Juniorów, tegoroczna złota medalistka Pucharu Świata.

Grzegorz Hedwig – olimpijczyk, multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio i Rio, wielokrotny mistrz Polski.

Dariusz Popiela – olimpijczyk, multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wicemistrz świata seniorów, mistrz Europy seniorów i wielokrotny mistrz Polski.

Srebrne Jabłka Sądeckie odebrali:

Dominika Danek – multimedalistka, tegoroczna wicemistrzyni Europy juniorów i mistrzyni Polski w kajakarstwie ekstremalnym, wicemistrzyni Polski w slalomie kajakowym.

Michał Ciągło – multimedalista, tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy w kajakarstwie ekstremalnym, mistrz Europy juniorów w K1*3 w slalomie kajakowym, mistrz Polski juniorów w slalomie kajakowym i ekstremalnym.

Piotr Kożuch – trener olimpijski, trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Kajakowego.

Zbigniew Bobrowski – trener najlepszej grupy młodzików Polski, w tym tegorocznych zdobywców 13 medali mistrzostw Polski młodzików, a także wielu olimpijczyków, mistrzów świata i Europy.

Bogdan Okręglak – trener Kadry Narodowej Juniorów.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował też wiceprezesowi Polskiego Związku Kajakowego i prezesowi Klubu Sportowego “Start” Bogdanowi Popieli za dotychczasową współpracę mówiąc: – Wybór na funkcję wiceprezesa PZK jest uhonorowaniem osiągnięć i konsekwentnych działań związanych z kajakarstwem. Bardzo dziękuję, że swoją postawą i osiągnięciami wspiera pan również nasze działania związane z promocją powiatu nowosądeckiego na arenie ogólnopolskiej.

Starosta wręczył też nagrodę Annie Bombie – trenerce najmłodszych kajakarzy, doceniając jej zaangażowanie w rozwój kultury fizycznej i wysoki poziom szkolenia sportowców.

Uroczysta gala, podsumowująca tegoroczny sezon kajakowy była też okazją do podziękowania staroście za jego zaangażowanie w rozwój tej dyscypliny sportu. Medal 90-lecia Polskiego Związku Kajakowego wręczył mu prezes PZK Grzegorz Kotowicz.

Fot. Paweł Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony