Święto teatru, czyli ruszył 26. Jesienny Festiwal Teatralny

Sztuką „Metoda na wnuczka” rozpoczął się 26. Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu. Jak co roku jest to święto teatru, na które czeka się cały rok. Inauguracja nie zawiodła. Festiwal potrwa do 23 października, a widzowie obejrzą 26 spektakli.

„Metoda na wnuczka” w reżyserii Emiliana Kamińskiego to przezabawna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. Niecodzienna sztuka, w której wiek traktowany jest z przymrużeniem oka, a życie dojrzałych mieszkańców Warszawy, pokazane jest w pełnej palecie barw. Porządna dawka humoru, cięte riposty i lawina emocji, od których dosłownie kręcić się będzie nasza scena!

Za nim jednak rozpoczął się spektakl odbył się wernisaż wystawy fotograficzny Daniela Janiszyna „Retrospekcja”.

– Na dwóch poziomach „Sokoła” w Starym Sączu jest zaprezentowanych kilkadziesiąt obrazów – mówił dyrektor artystyczny Festiwalu Janusz Michalik. – Można zobaczyć w akcji wielu znanych i lubianych aktorów. Dzięki pracy m. in. Daniela Janiszyna zostały utrwalone spektakle, które dzisiaj są już historią – dziękujemy.

– Ta wystawa to niewielki wycinek tego co przez te lata zdołałem zarejestrować – dodał Daniel Janiszyn. – Fotografia dla mnie to nie tylko pasja, hobby, ale również zawód. Cieszę się, że mogę pokazać to co mnie fascynuje.

Teatr KAMIENICA z Warszawy

„METODA NA WNUCZKA”

Autor: Krzysztof Kędziora

Reżyseria: Emilian KAMIŃSKI

Obsada: Aldona JANKOWSKA, Dorota KAMIŃSKA, Agnieszka WIELGOSZ, Marek SADOWSKI, Robert ROZMUS, Paweł BURCZYK

W poniedziałek (3 października) na festiwalu zaprezentuje się teatr NSA z Nowego Sącza, który przedstawi sztukę Bogusława Schaeffera „TUTAM”. Warto zobaczyć, bo gra Małgorzaty Sowy oraz Janusza Michalika powoduje, że zbyt szybko się kończy. Początek spektaklu godz. 18.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony