„Vatzlav” czyli Polska według Sławomira Mrożka + fotogaleria

Każdy kolejny dzień na Jesiennym Festiwalu Teatralnym w Starym Sączu przynosi emocjonalne zaskoczenie. Tym razem była to sztuka Sławomira Mrożka, mimo iż powstała 54 lata temu wciąż jest aktualna. Wielu widzów odczytywało tekst w odniesieniu do dzisiejszej Polski.

„„Vatzlav” to sztuka teatralna napisana przez Sławomira Mrożka w latach 1968–1969, ale historia tytułowego bohatera, rozbitka na nieznanym lądzie, naiwnie marzącego o rozpoczęciu nowego życia w nowym świecie, nie straciła swego uniwersalnego charakteru, a zatem i aktualności. Dramat Mrożka diagnozuje źródła społecznych napięć i ukazuje bez osłonek bezwzględność politycznych procesów. Zarazem pomaga nabrać do nich dystansu, przede wszystkim za sprawą pochylenia się nad losem pojedynczego człowieka, poszukującego swojej życiowej drogi, dojrzewającego do odpowiedzialności, do mierzenia się z dramatem bytowania”.

VATZLAV” Sławomira Mrożka

Teatr Klasyki Polskiej z Warszawy

Reżyseria: Jarosław GAJEWSKI

Obsada: Mateusz RUSIN, Dariusz KOWALSKI, Joanna HALINOWSKA, Tomasz OSICA, Karolina PIWOSZ, Michał CHOROSIŃSKI, Leszek ZDUŃ, Arkadiusz JANICZEK, Łukasz LEWANDOWSKI, Paweł LIPNICKI, Antoni WINCH

W środę (11.10), godz. 18.00 na 27. JFT widzowie obejrzą sztukę”Pani PYLIŃSKA I SEKRET CHOPINA”.

Reż: Robert GLIŃSKI

Obsada: Joanna ŻÓŁKOWSKA, Paulina HOLTZ, Kacper KUSZEWSKI

Utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta gra Lena LEDOFF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony