Wystawa “Sztuka wrażliwa”

Muzeum Okręgowe zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego na otwarcie wystawy „Sztuka wrażliwa”, będącej podsumowaniem cyklu spotkań i warsztatów realizowanych w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, podczas których osoby z niepełnosprawnościami tworzyły dzieła w różnych technikach plastycznych.

4 listopada (piątek)
godz. 11.00 – Miasteczko Galicyjskie – Sala wystaw w ratuszu
Lwowska 226
Nowy Sącz

Wystawa czynna do 27 listopada 2022 r.

Będzie to niepowtarzalna okazja by z bliska poznać sądeckich artystów z niepełnosprawnościami i świat widziany ich oczami. Na wystawie zaprezentujemy prace malarskie na płótnie, tkaniny i wyroby ceramiczne, a poprzez nie emocje i wrażliwość autorów.

Głównym celem jaki przyświecał realizacji projektu „ Małopolska. Kultura Wrażliwa” było stworzenie warunków umożliwiających uczestnikom  zgłębienie wiedzy z technik zdobnych i plastycznych, takich jak malarstwo na szkle, garncarstwo lub bibułkarstwo. Umożliwienie współprowadzenia zajęć przez osoby z niepełnosprawnościami pozwoliło im na nabycie nowych doświadczeń, otwarcie się na pracę w grupie oraz swobodne wykorzystywane własnej wiedzy i umiejętności. Podczas licznych zajęć wykonano prace inspirowane tradycjami regionu m.in plastyką obrzędową i garncarstwem.


Wystawa realizowana w ramach działania Wrażliwa Twórczość w ramach projektu Małopolska. Kultura Wrażliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony