Zaczęli ligę od zwycięstwa

Po starszych kolegach na ligowe parkiety weszli juniorzy młodsi w kategorii U-17. Sądeccy koszykarze zaczęli od zwycięstwa nad zawsze groźnymi krakowianami.

Juniorzy U – 17 M

KS Korona II 19191 Kraków – STK Nowy Sącz 68:84 (25:20, 17:17, 11:22, 15:25)

Sędziowali: Piotr Wojciechowski i Maksymilian Gosztyła.

KS Korona II: Leon Czopik 22 (1×3), Jakub Leski 13 (1×3), Aleksander Nowak 10, Jakub Świąder 7 (1×3), Sebastian Wardziukiewicz 5 (1×3), Hubert Przydatek 5 (1×3), Jan Kordas 3, Marcel Czarnecki 2, Stanisław Smoleński 1, Adam Bonar, Patryk Ebo.

STK: Szymon Opoka 21 (1×3), Dominik Kubiela 13 (1×3), Bartłomiej Michalik 11 (1×3), Kacper Kogut 10, Mikołaj Rosiński 9 (1×3), Antoni Tokarczyk 8, Konrad Michalik 7, Jakub Kowalik 5 (1×3), Mikołaj Wicher.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 3 minutach prowadzili 8:4. Sądeczanie szybko zaczęli odrabiać straty. Celna „trójka” Kubieli dała punkty i STK przegrywał, ale już tylko 7:8. Po 5 minutach gry sądeczanie objęli prowadzenie 11:10. Jednak zawodnicy Korony nie odpuszczali. Kolejne akcje przyniosły im punkty i wygraną w pierwszej kwarcie. Kolejna część meczu była bardzo zacięta, ale sądeczanom nie udało się zniwelować strat. Dużą zmianę w grze przyniosły rozmowy trenera Łukasza Sommera w przerwie. Po zmianie stron sądeczanie zaatakowali co dało wysoką wygraną w trzeciej kwarcie 22:11. Podobnie był w czwartej części meczu i pewna wygrana w całym spotkaniu.