Znów straszą dużą wodą

Za oknami ponuro, gdzieniegdzie popaduje deszcze, zrobiło się szaro i chłodno, choć mamy lato w pełni. Nie jest to nic nadzwyczajnego pierwsze dni lipca takie są. Ale jak informuje Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, dzisiaj od godz. 10:00 do jutra (9 lipca 2022 r.) do godz. 04:00 prognozowane są opady deszczu, miejscami również o charakterze burzowym.

I właśnie z tego powodu możliwe są wzrosty poziomu wody, lokalnie do strefy stanów wysokich zwłaszcza na potokach, strumykach czy mniejszych rzekach. IMGW ostrzega, że w takich rejonach istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Warto przyglądać się niebu oraz tego co dzieje się na tzw ciekach wodnych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takich sytuacji ocenia się na 55%. Stopień zagrożenia: 1 stopień (w skali 3 – stopniowej).

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 18 414-16-21, 18 414-16-22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony