ZS w Marcinkowicach: strażackie szkolenie nad Bałtykiem

Uczniowie klas pożarniczych z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach wzięli udział w obozie szkoleniowym w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Nadleśnictwa Choczewo „Leśne Wakacje” w Białogórze.

W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczewie (powiat wejherowski) realizowane były zajęcia praktyczne z użyciem sprzętu pożarniczego. Organizacja obozu dla młodzieży nie powiodłaby się, gdyby nie wielka pomoc ze strony pracowników Starostwa Powiatowego w Wejherowie z którym od wielu lat współpracuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

– Uczniowie doskonalili umiejętności z zakresu gaszenia pożarów, ale również mieli możliwość wykonywania działań związanych z ratownictwem wodnym ćwicząc na wodach morza bałtyckiego – mówi mł. bryg. Arkadiusz Nosal.

Wyjazd na obóz szkoleniowy odbył się dzięki pomocy: firmy MONTER Robert Małek, Marpanel – prezes Marcin Górski, Drukarni Drukarnia Netrium Grzegorz Węglowski, Tradycja Fabryka Okien Łukasz Tomoń, Komendanta Powiatowego PSP w Wejherowie st. bryg. Jacka Niewęgłowskiego, Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawła Motyki, Adama Herbuta, Nadleśniczego Sebastiana Wejerow oraz jego zastępcy z Choczewa Joanny Witkowskiej, Władysława Miąskowskiego – kierownika OSW Leśne Wakacje, naczelnika jednostki OSP Choczewo Karola Wojciechowskiego, naczelnika Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie Piotra Syrockiego, Beaty Dolnej – właścicielce restauracji, Andrzeja Sobonia – dyrektora  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie, prezesa Firmy Trans-Usługi Połeć z Gorlic – Antoniego Połcia.

– Dziękuję wszystkim tym, dzięki którym udało się po raz 14. zorganizować i zrealizować założenia obozu pożarniczego. Wielu ludzi dobrego serca sprawiło, że szkolenie naszych uczniów doszło w tym roku do skutku – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – Największe jednak podziękowania kieruję do kadry, funkcjonariuszy PSP i OSP, wychowawców, którzy nieodpłatnie poświęcili swój czas, aby wspomóc proces kształcenia młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony