ZS w Starym Sączu: ekonomia łączy pokolenia

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu brali udział w programie „Twoje dane – Twoja sprawa”, organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Koordynator projektu w szkole, Małgorzata Sułkowska-Wilk, przeprowadziła z młodzieżą wiele inicjatyw, które miały na celu propagowanie informacji o ochronie danych osobowych.
– Do jednej z nich należało zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów w Dziennym Domu Seniora w Starym Sączu, w którym uczniowie II klasy Technikum Ekonomicznego uświadamiali seniorów, czym są dane osobowe, które z nich wyodrębnia RODO oraz zaprezentowali „9 zasad, jak chronić swoje dane osobowe” – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. – Zwrócono szczególną uwagę seniorów, że nie wolno wyrzucać dokumentów dopóki ich się nie zniszczy, nie przekazuje się danych osobowych przez telefon. Należy też zachować czujność podczas podpisywania zgód na formularzach i oczywiście, nie zapisuje się na karteczkach haseł, pinów czy kodów dostępu. 
Po uczniowskiej prelekcji seniorzy zadawali pytania, a na końcu rozwiązywali ćwiczenie z ukrytymi hasłami, związanymi z ochroną danych osobowych. Młodzież została bardzo miło przyjęta, także za pomoc w zabawie przybliżającej trudne zagadnienia seniorom. Tematyka wzbudziła tak duże zainteresowanie, że przyszli ekonomiści zostali poproszeni o przygotowanie w formie elektronicznej przekazanych na spotkaniu treści.
– Dziękujemy za możliwość spotkania i pomoc w organizacji spotkania pracownikom Dziennego Domu Seniora w Starym Sączu – dodaje dyrektor Grzegorz Skalski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony