Zwycięskie sądeczanki

W II lidze koszykówki kobiet zespół UKS Żak Nowy Sącz rozegrał trzeci mecz odnosząc drugie zwycięstwo.

SPZ WJM KRASNE BŁAŻOWA – UKS Żak Nowy Sącz 49:79 (6:16, 13:27, 21:17, 9:19)

SPZ WJM: Magdalena Babieczko 26, Oliwia Łabuńska 6, Monika Kawa 4, Nikola Przybylska 4, Urszula Wilk 4, Maja Sakra 2, Klaudia Oberc 2, Julia Owoc 1.

UKS Żak: Sabina Kosakowska 28 (4×3), Martyna Jakubczyk 16, Diana Kosakowska 13 (1×3), Aleksandra Michalczyk 9 (1×3), Klaudia Chatys 5, Nadia Klimek 2, Sonia Skoczeń 2, Wiktoria Zegzda 2, Martyna Oracz 2, Natalia Mróz, Kamila Sowa, Wiktoria Mróz.

Faworytem spotkania były sądeczanki, które już w pierwszej kwarcie pokazały szybką i skuteczną grę. Kolejne części meczu wyglądały podobnie. Dynamiczne akcję kończone były celnymi rzutami, w czym prym wiodła Sabina Kossakowska, która również znakomicie rzucała za trzy punkty – trafiła cztery razy. Do przerwy zespół z Nowego Sącza prowadził 33:19. Po zmianie stron sądeczanki nie forsowały już tempa gry, a na boisku pojawił się zmienniczki. Podopieczne Tomasza Obrzuta pewnie wygrały dopisując sobie komplet punktów.