Zwyciężyli faworyci – 10 złoty medal MP Dariusza Popieli, złoto Klaudii Zwolińskiej

Sobota na torze Kolna w Krakowie upłynęła pod znakiem finałów Mistrzostw Polski w slalomie kajakowym. We wszystkich konkurencjach zwyciężyli faworyci. Znakomicie spisał się Dariusz Popiela z KS Start Nowy Sącz, który zdobył swój 10 złoty medal MP.

Emocji nie brakowało. Wymagająca trasa pokazała, że na sukces mogą liczyć tylko naprawdę dobrze przygotowani zawodnicy i zawodniczki. Już po eliminacjach widać było, że faworyci, kadrowicze, będą nadawali ton rywalizacji. W finałach emocje były ogromne, zwłaszcza w K-1 mężczyzn. Po eliminacjach i półfinałach najlepszy był Dariusz Popiela, a tuż za nim Michał Pasiut. Jednak walka o medal to już zupełnie inne zawody. Klasę pokazał Dariusz Popiela, który jako jedyny osiągnął wynik poniżej 90 sek. Dwa błędy popełnił drugi z sądeczan Michał Pasiut, który miał czas podobny do rywala, ale 4 punkty karne dały dopiero 4 miejsce. Wśród pań kolejny raz najlepsza była sądeczanka Klaudia Zwolińska, a na podium stanęła też z KS Start Dominika Brzeska. W kanadyjkach klasą dla siebie był Kacper Sztuba, zawiódł Grzegorz Hedwig, który zajął 4 miejsce. Wśród pań Ola Stach stanęła na najwyższym stopniu podium, a na drugim miejscu była Klaudia Zwolińska.

Po finałach w K-1 mężczyzn Dariusz Popiela powiedział: Tytuł obroniony i wywalczony. Przejazdy dały mi dużo radości i tego potrzebowałem w tym niełatwym sezonie!!! Gratulacje dla Jakuba Brzezińskiego i Mateusza Polaczyka. W konkurencji zespołowej w składzie Michał Ciągło, Jan Piprek wywalczyliśmy złoto. 10 raz w karierze stanę na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Dziękuję trenerowi Jakubowi Chojnowskiemu, rodzinie, wszystkim kibicom i oczywiście najbliższym, którzy zawsze są ze mną. Dziękuję za wiarę i zaufanie sponsorom: Solgro Fotowoltaika, #Erbet #centrum Muszynianka Vayer, Hotel Beskid. Tytuły wywalczone pod banderą klubu KLUB SPORTOWY START NOWY SĄCZ.

Finały

C-1, kobiety: 1. Aleksandra Stach 11,20 (0), 2. Klaudia Zwolińska 11694 (2), 3. Ivana Chlebova (Słowacja) 121,63 (4), 4. Anna Bomba 134,53.

K-1: Klaudia Zwolińska 101,90 (0), 2 Natalia Pacierpnik 103,84 (0), 3. Dominika Brzeska 106,69 (2).

C-1, mężczyźni: 1. Kapcer Sztuba 98,49 (0), 2. Szymon Nowobilski 102,07 (2), 3. Michał Wiercioch 103,39 (2).

K-1: 1 Dariusz Popiela 89,61 (0), 2. Jakub Brzeziński 91,40 (0), 3. Mateusz Polaczyk 92,20 (2).

Zespoły

C-1×3 kobiet: KS Start Nowy Sącz, 2. KS Start II, 3. ASZ AWF Kraków.

C-1×3 mężczyzn: 1. AZS AWF Kraków, 2. LKK Drzewica, 3. KS Start Nowy Sącz.

K-1×3 mężczyzn: 1. KS Start Nowy Sącz, 2. AZS AWF II Kraków, 3. KS Pieniny III.

K-1×3 kobiet: 1. KS Start Nowy Sącz, 2. KS Start Nowy Sącz II, 3. AZS AWF Kraków.