Chcesz zostać wolontariuszem, ale nie bardzo wiesz, jak to zrobić, szukasz inspiracji i porad? Pomożemy Ci!

Może nie jesteś jeszcze przekonany czy warto, ale masz zapał i energię? Zarejestruj się u nas, odpowiemy Ci na pytania i udzielimy wsparcia.   Może już jesteś wolontariuszem w organizacji lub instytucji i zastanawiasz się czy dołączyć do Korpusu Solidarności? To wszystko jest możliwe – po to jesteśmy.

Korpus Solidarności jest propozycją dla osób, które zamierzają pomagać nie tylko „od święta”, ale w dłuższej perspektywie czasu. Dla tych wolontariuszy, którzy chcą się rozwijać, poznawać nowe środowiska, być w wirze ważnych spraw.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ERAZMUS jest lokalnym Partnerem Korpus Solidarności wspólnie z Fundacją Będzie dobrze, Fundacją Na ratunek oraz Instytutem Karpackim realizuje projekt mający na celu promocję wolontariatu.

Korpus Solidarności jest Programem Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030. Jest to inicjatywa której celem jest wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających obywateli do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się w wolontariat. Jest to pierwszy w historii Polski tak kompleksowy program wolontariatu, który jest skierowany do wielu grup, zarówno wolontariuszy jak i tych którzy organizują im wolontariat  – organizacji, placówek, itd. Korpus zachęca do wolontariatu, promuje go, a przede wszystkim proponuje wsparcie dla tych grup m.in. w postaci działań edukacyjnych, systemu benefitowego, narzędzi do organizacji wolontariatu.  Program swoim zasięgiem obejmuje cały kraj, instytucją zarządzającą jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, którego ustawowym celem jest wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.


REJESTRACJA

Only administrators can add new users.

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony