Po 2 latach wraca Jarmark Wielkanocny w Miasteczku Galicyjskim

Jak informuje Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu po dwóch latach przerwy do Miasteczka Galicyjskiego wraca Jarmark Wielkanocny.

Jutro, czyli niedziela 10 kwietnia, od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Miasteczka będzie można skorzystać z oferty wielu wystawców. To dobra okazja, by przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Na stoiskach pojawią się produkty regionalne, domowe wypieki, ręcznie robione ozdoby świąteczne, wianki wielkanocne, świece, wyroby pszczelarskie, obrusy i serwety. Najmłodsi uczestnicy Jarmarku będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, zabawach terenowych oraz obejrzeć spektakl. Muzeum Okręgowe Zaprasza!

Program

10 kwietnia 2022

godz. 10.00 – 16.00

Miasteczko Galicyjskie

ul. Lwowska 226

Dla najmłodszych:

11.30 – Gra terenowa „Gdzie ukryły się pisanki?”

12.00 – Malowanie wielkanocnej pisanki

14.00 – Spektakl Teatru Trip „Królewna Fasolka” (bilet 5 zł)

11.00 – 16.00 Warsztaty artystyczne (5 zł za pakiet)

– Wielkanocna pisanka (Galeria Paszyńska)

– Wiosenne świece sojowe SOYA&HERBS (Pracownia Garncarska)

– Zdobienie babeczek wielkanocnych (Cukiernia)

Warto wiedzieć!

Również w niedzielę w Parku Etnpgraficznym – Skansenie odbędą się obchody Niedzieli Palmowej. Uroczystość rozpocznie się od procesji z tradycyjnymi palmami wielkanocnymi oraz z figurką Chrystusa na osiołku tzw. Jezuskiem Palmowym (zwanym także Dębowym lub Lipowym). 

Program uroczystości

10.30
Msza święta w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła z poświęceniem palm oraz uroczystą procesją z figurą Chrystusa na osiołku. Procesję poprowadzi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy”.

12.30
Spotkanie prezentujące płytę pt. „Żegnam Cię mój świecie wesoły”, na której znalazły się nagrania tradycyjnych pieśni żałobnych i pogrzebowych śpiewanych na Sądecczyźnie. Spotkanie będzie połączone z krótkim koncertem.
Zarejestrowane pieśni wykonywane są przez praktyków, czyli osoby które nadal przewodzą tego typu spotkaniom lub są ich aktywnymi uczestnikami. Do płyty została dołączona książeczka z pełnymi tekstami pieśni oraz z artykułem przybliżającym tradycje pogrzebowe na Sądecczyźnie. Płyta powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Górale Karpat” i została wydana w ramach prowadzonej pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego Fonoteki Powiatu Nowosądeckiego.

9.00 – 15.00
Zwiedzanie skansenu (bez udostępniania wnętrz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony